به منظور پاسخگویی به افزایش تقاضای آب سرد در دمای حدود صفر درجه سانتی گراد كه در فرآیندهای صنایع غذایی برای كنترل بهداشت مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد و نیز بهره گیری از توان الكتریكی در ساعات نیمه شب برای بهبود عملكرد نیروگاهها، یك واحد آزمایشی تولید آب سرد با بازیابی از یخ و فن آوری تولید آب سرد در محدوده دمایی نزدیك به صفر درجه سانتی گراد ساخته شده است. انگیزه ساخت چنین سیستمی در واقع وجود مشكلاتی چون كاهش مقدار یخ ذخیره شده و در نتیجه افزایش دمای آب سرد و عدم پاسخگویی به تغییرات نیاز به آب سرد با دمای ثابت بوده است.  

                                                                                          

برخی از جنبه های واحد تولید آب سرد با بازیابی از یخ شامل موارد زیر می باشد :

 

-       استفاده از قطعات یخ

با توجه به سهولت ذخیره ویا ذوب یخ، قطعات یخ با شكل مناسب در یك مخزن ذخیره بدون اختلاط با آبی كه می بایست سرد شود، ذخیره و نگهداری می شوند.

2-                جدایی مخزن ذخیره یخ از مخزن ذوب یخ

قطعات یخ ذخیره شده در مخزن ذخیره سازی به سمت مخزن ذوب حركت داده می شوند و با آب سرمایشی جهت تولید آب سرد مخلوط می گردند . این سیستم اجازه می دهد تا مقدار یخ در مخزن ذوب كنترل شده و دمای آب قبل از ذوب مقدار زیادی یخ در مخزن ذخیره ثابت نگه داشته شود.

3-                ذوب یخ توسط یك سیستم چرخش دهنده

یخ توسط جریان سه بعدی آب كه حاصل از جریان چرخشی و جریان قائم آب گردشی است به نحوی كارا ذوب شده و سبب می شود تا آب خنك شود.

4-                كاهش هزینه های عملكردی

استفاده از توان الكتریكی ارزان قیمت در نیمه شب برای تولید یخ سبب میشود تا هزینه های عملكردی و نیز تقاضای توان الكتریكی كاهش یابد.

از خصوصیات مهم این سیستم، مخزن عالی ذخیره سازی یخ آن است كه می تواند قطعات یخ تهیه شده را حداقل تا مدت سه روز در خود نگهداری نماید.

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 8 آذر 1390    | توسط: Parviz Omidi    |    | نظرات()
ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام