مبتکران لامپی را تولید کرده‌اند که به طور خودکار رنگ محیط را خوانده و به رنگ آن درمی‌آید.
به گزارش سرویس علم و فن آوری پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، «Huey»، لامپ کپی رنگی آفتاب‌پرست که توسط طراحان شرکت تینک‌گیک (ThinkGeek) ابداع شده، جلوه‌گری خود را با روشن کردن سطحی که روی آن قرار گرفته با دو چراغ سفید آغاز می‌کند.
 
 
در این حال حسگر نور داخلی آن، رنگ صحیح را تشخیص داده، سپس یک مجموعه الکتریکی، رنگ ال‌ای‌دی‌های تغییر رنگ متعدد را برای تولید آن نور تطابق داده و این نور از طریق بدنه نرم وینیلی Huey ساطع خواهد شد.

 


اگر کاربران بخواهند یک ناحیه را با رنگ سطحی که در آنجا وجود دارد روشن کنند، تنها کافی است این دستگاه را روی آن سطح قرار داده و پس از تطابق با آن، دستگاه را فشار دهند. این مساله باعث می‌شود که این نور تا زمان دلخواه باقی بماند.

 
 
این لامپ همچنین می‌تواند روی یک برنامه چرخشی نیز برنامه‌ریزی شود که در آن چراغ به طور ادامه‌داری از یک رنگ به رنگ دیگر تغییر می‌کند.

در صورتی که کاربران به یکی از رنگهای تولید شده تمایل داشته باشند می‌توانند با وارد کردن فشار بر آن، آن رنگ را ثابت کنند.

به گفته طراحان Huey، پنج سال پیش فناوری سنجش رنگ این دستگاه برای استفاده مشتری بسیار پر هزینه بوده، اما اکنون درون یک اسباب‌بازی آفتاب‌پرست قرار گرفته است.

Huey با یک آداپتور برق مستقیم یا سه باتری کار می‌کند و قیمت آن 29.99 دلار است.
ایسنا

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 27 اردیبهشت 1390    | توسط: Parviz Omidi    |    | نظرات()
ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام