هشتمین همایش بین‌المللی «انرژی» 3 و 4 خرداد ماه سال جاری در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از ایسنا، به دنبال برگزاری هفت دوره همایش ملی انرژی طی 15 سال گذشته که با مشارکت گسترده مراکز دانشگاهی و دستگاه‌های اجرایی همراه بوده، هشتمین همایش انرژی با شعار «مدیریت، خلاقیت و نوآوری در بخش انرژی: نیاز امروز - الزام فردا» برای اولین بار به صورت بین‌المللی طی روزهای 3 و 4 خرداد ماه سال جاری توسط کمیته ملی انرژی جمهوری اسلامی ایران و با همکاری وزارت نیرو، وزارت نفت، مؤسسات علمی، تحقیقاتی و پژوهشی، دانشگاه‌ها و سایر دستگاه‌های اجرایی برگزار خواهد شد.

هدف از برگزاری این همایش فراهم کردن زمینه‌های لازم جهت تعامل و ارائه نتایج تحقیقات دانش پژوهان در حوزه‌های مرتبط با انرژی به منظور گسترش و تعمیق فعالیت‌های تحقیقاتی و همچنین بررسی چالش‌های فراروی بخش انرژی و جلب مشارکت گسترده‌تر ذی‌نفعان جهت پاسخگویی به نیازهای توسعه مدیریت انرژی در کشور است.

سیاستگذاری، مدیریت و برنامه ریزی انرژی: انرژی و محیط زیست؛ فناوری‌های نوین در تولید و مصرف انرژی؛ قانونگذاری و تنظیم مقررات و نظارت در بخش انرژی؛ بهینه سازی تولید، کاهش تلفات و افزایش راندمان؛ مدیریت تقاضا و اصلاح الگوی مصرف؛ خصوصی سازی و اجرای سیاست‌های اصل 44؛ قیمت و هدفمندسازی یارانه‌های انرژی؛ تأمین مالی و سرمایه گذاری؛ توسعه رقابت و ساختار بازار؛ انرژی‌های تجدیدپذیر؛ مبادلات منطقه‌ای و بین‌المللی انرژی؛ دیپلماسی انرژی و امنیت ملی؛ آینده نگاری و آینده پژوهی در بخش انرژی؛ بحران جهانی و اقتصادهای انرژی محور؛ تولید پراکنده برق و تولید همزمان برق و حرارت؛ شبکه‌های هوشمند و زیرساخت‌های انرژی؛ استفاده از فناوری‌های نوین در کاهش مصرف انرژی محـورهای تخصصی این همایش هستند.

گستره مباحث در محورهای این همایش از جامعیت کافی برخوردار است تا امکان مشارکت حداکثری استادان، محققین و پژوهشگران محترم در موضوعات مختلف بخش انرژی به خوبی فراهم شود. به همین منظور از تمامی صاحبنظران، محققان، متخصصان و مدیران حوزه انرژی دعوت می‌شود مقالات خود را با عنایت به محورهای مورد نظر تهیه و به دبیرخانه همایش ارسال کنند.

ضمن قدردانی از مؤلفین و اهدای جوایز ارزنده به مقالات برگزیده، زمینه لازم برای چاپ آنها در نشریه انرژی ایران فراهم خواهد شد.

سخنرانی اساتید مهمان از دانشگاه‌های داخلی و خارجی، ارائه سخنرانی‌های کلیدی، ارائه مقالات تخصصی، برگزاری میز گردهای تخصصی، برگزاری کارگاه‌ها و سمینارهای آموزشی از جمله برنامه‌های این همایش بین‌المللی محسوب می‌شوند.

به گزارش ایسنا، علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به نشانی انترنتی http://www.irannec.com/ مراجعه کنند.

ایسنا

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 20 اردیبهشت 1390    | توسط: Parviz Omidi    |    | نظرات()
ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام