مخترع و تولیدکننده آبسرد کن آنی(نسل جدید) با بیان این مطلب گفت: کوچک ترین دستگاه آبسردکن نسل جدید روزانه حدود چهار کیلو وات ساعت برق مصرف می کند و خروجی آب خنک آن نیز حداقل 60 لیتر در ساعت است که در صورت نیاز میزان آب خنک خروجی را می توان تا 120 لیتر بر ساعت افزایش داد.
"میرحمید محمد گاهی" در خصوص اهمیت موضوع پیک سایی در مصرف برق اظهار داشت نسل جدید آبسرد کن بر مبنای پیک سایی طراحی شده و همه آنها قابلیت ذخیره سازی انرژی را دارند.
وی اضافه کرد دستگاه های نسل جدید آبسردکن نیازی به مصرف 24 ساعته برق ندارند و می توانند در طول شبانه روز آن هم در غیر ساعت پیک مصرفی برق و حتی در ساعاتی که مصرف انرژی تا حد قابل توجهی کاهش پیدا می کند، برق را دریافت و انرژی برودتی را به صورت یخ ذخیره کنند.
تولیدکننده نسل جدید آبسردکن با اشاره به اینکه طبق فرمول ارائه شده از سوی سازمان بهره وری انرژی (سابا) زمان پیک مصرف برق چهار ساعت در شبانه روز یعنی از ساعت 11 تا 15 ذکر شده است، گفت: تمام دستگاه های آبسردکن نسل جدید با توجه به توانایی ذخیره سازی انرژی برق می توانند در آن چهار ساعت پیک مصرف، خاموش بمانند بطوری که میزان مصرف برق در هر دستگاه از این نوع آبسردکن به دلیل قابلیت پیک سایی و با توجه به خاموش بودن سیستم سرمایش0/04 کیلووات است.
وی درباره روش کار دستگاه گفت: دستگاه آبسردکن آنی (نسل جدید) با استفاده از یک منبع سرد کننده اقدام به ذخیره برودت بصورت آب و یخ می کند و سپس آب و یخ حاصل با حرکت در مدار (Circulation) عملیات تبرید آب مصرفی را در یک مبدل فشرده به صورت لحظه ای به انجام می رساند.
محمدگاهی تأکید کرد با اختراع این فناوری برای تولید آب خنک، این نوع آبسردکن ها به مانند آبسرد کن های موجود در کشور نیاز به مخزن نگهداری آب برای خنک کردن نیاز ندارند.

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 31 تیر 1389    | توسط: Parviz Omidi    |    | نظرات()
ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام