نسل جدید آبسردکن با توانایی مصرف بهینه برق در کشور تولید و به بازار عرضه شد.

به گزارش سرویس علم و فن آوری پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری مهر، همزمان با شروع دوره گرما، دستگاه آبسرد کن نسل جدید با مصرف برق بسیار کم، به بازار عرضه شد. این آبسردکن علاوه بر پیک سایی می تواند در طول شبانه روز، مقداری از برق مصرفی را در خود ذخیره کند.

این درحالی است که کوچک ترین دستگاه آبسردکن نسل جدید، روزانه حدود چهار کیلووات ساعت برق مصرف می کند و خروجی آب خنک آن نیز، حداقل 60 لیتر در ساعت است که در صورت نیاز، میزان آب خنک خروجی را می توان تا 120 لیتر بر ساعت افزایش داد.
میرحمید محمدگاهی، مخترع این آبسردکن با اشاره به اهمیت موضوع  پیک سایی در مصرف برق خاطر نشان کرد: نسل جدید آبسرد کن ها بر مبنای پیک سایی طراحی شده اند و همه آنها قابلیت ذخیره سازی انرژی را دارند. این دستگاهها نیازی به مصرف  24 ساعته برق نداشته و می توانند در طول شبانه روز آن هم در غیر ساعت پیک مصرفی برق و حتی در ساعاتی که مصرف انرژی تا حد قابل توجهی کاهش پیدا می کند، برق را دریافت و انرژی برودتی را به صورت یخ ذخیره کنند.
تولیدکننده نسل جدید آبسردکن با بیان اینکه طبق فرمول ارائه شده از سوی سازمان بهره وری انرژی (سابا) زمان پیک مصرف برق 4 ساعت در شبانه روز یعنی از ساعت 11 تا 15 ذکر شده، ادامه داد: تمام دستگاه های آبسردکن نسل جدید با توجه به توانایی ذخیره سازی انرژی برق می توانند در آن 4 ساعت پیک مصرف، خاموش بمانند بطوری که میزان مصرف برق در هر دستگاه از این نوع آبسردکن به دلیل قابلیت پیک سایی و با توجه به خاموش بودن سیستم سرمایش04/0 کیلووات است.
وی گفت: دستگاه آبسردکن آنی با استفاده از یک منبع سردکننده اقدام به ذخیره برودت بصورت آب و یخ می کند و سپس آب و یخ حاصل با حرکت در مدار (Circulation) عملیات تبرید آب مصرفی را در یک مبدل فشرده به صورت لحظه ای به انجام می رساند.
محمد گاهی تاکید کرد: با اختراع این فناوری برای تولید آب خنک، این نوع آبسردکن ها به مانند آبسرد کن های موجود در کشور نیاز به مخزن نگهداری آب برای خنک کردن نیاز ندارند. این امر می تواند مسائل بهداشتی را نیز کنترل کند.
خبرگزاری مهر
۳۱ خرداد ۱۳۸۹ ۱۴:۲۱

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 7 تیر 1389    | توسط: Parviz Omidi    |    | نظرات()
ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام