Open in new window


پینل های فتو ولتاتیک به شکل گسترده ای در حال حاظر استفاده می شوند ، اما توان تولیدی توسط آنها در طول روز بر اساس موقعیت خورشید متغیر است ، بنابراین احتیاج به سیستم ردگیری خورشید برای حفظ انرژی تولیدی خود در مقداری ثابت را دارند .
Jeffrey Grossman و Carl Richard Soderberg دانشیار مهندسی انرژی در دپارتمان علم مواد و مهندسی دانشگاه MIT ، با الهام از درخت ، با تعجب متوجه شدند در صورتی که پنل های خورشیدی به صورت سه بعدی ساخته شوند بیشتر از حالت مسطح بازدهی دارند .
آنها به همراه گروهی از دانشجویان UROP اقدام به تولید نرم افزاری کردند تا شروع به ایجاد اشکال پایه ای صفحات خورشیدی کنند ، که برای وضعیت های گوناگون بتوانند در کمترین زمان ، تغییرات لازم را ایجاد کنند
این گروه متوجه شدند بازده این گونه صفحات در طول روز بدون استفاده از سیستم رهگیری خورشید مقدار ثابتی و حدود دو و نیم برابر صفخات خورشیدی کنونی توانایی تولید انرژی را دارا می باشند .
Open in new window


در حال حاظر این گروه برروی ایجاد بهترین شکل و همچنین ساخت یک نمونه تلاش می کنند و در نظر دارند که این صفحات به گونه ای تولید شوند که به صورت مسطح تا محل اجرا برده شوند و در محل با باز شدن به شکل مورد نظر در آورده شوند .
مترجم : علی یعقوبی
منبع
 و سایت WWW.ECA.IR

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 31 خرداد 1389    | توسط: Parviz Omidi    |    | نظرات()
ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام